I  N  D  I  V  I  D  U  A  L DOM  J A K O  SYSTEM

Dom na H O R Y Z O N C I E

Opublikowano 2015-09-02
Dom na H O R Y Z O N C I E

Dom na Horyzoncie to typowy dom o nowoczesnej lekkiej formie, który ma w sobie coś prostego, tradycyjnego, z jednoczesnym zachowaniem bezpretensjonalnej indywidualności.

Chcemy podzielić się z Wami naszym najnowszym projektem domu, który zaprojektowaliśmy w jednej spod Poznańskich wsi. Obszerny materiał graficzny znajduje się tu:  http://www.jabraa.pl/projekt/95.html

Dom na Horyzoncie pod Poznaniem to typowy dom jednorodzinny, który ma w sobie indywidualność czyli jednak „coś więcej” niż projekt typowy. W niewielkim powierzchniowo budynku z garażem dwustanowiskowym opartym na planie litery T zaprojektowaliśmy wygodną przestrzeń dla trzy- lub czteroosobowej rodziny. 135 m2 powierzchni mieszkalnej zawiera pomieszczenia kuchni, jadalni, salonu, dwóch sypialni, pokoju dla gości (opcjonalnie trzecia sypialnia), wc, łazienki. Niewielka powierzchnia zorganizowana jest bardzo komfortowo – strefy dzienna i nocna nie kolidują ze sobą, a poszczególne pomieszczenia z dużymi przeszkleniami dają poczucie przestrzeni i kontaktu z otoczeniem. Zaprojektowany budynek osadzony jest w wiejskim krajobrazie gdzie jednak duży udział w zabudowie stanowią domy z płaskimi dachami. Jego architektura nie jest więc pretensjonalna na tle tradycyjnej zabudowy, ma jednak zdecydowanie nowoczesny charakter. Prosta, horyzontalna bryła utrzymana w oszczędnej formie, z wyraźnie podkreśloną strefą wejściową to odpowiedź architektów z Wrocławia na oczekiwania inwestora oraz kontekst charakteru zabudowy wsi. Lekkości bryle budynku nadaje biały kolor tynku na elewacji, przełamany ciepłym drewnem stolarki i okładziny elewacji od strony frontowej iod strony tarasu. Dom na Horyzoncie to typowy dom o nowoczesnej lekkiej formie, który ma w sobie coś prostego, tradycyjnego, z zachowaniem bezpretensjonalnej indywidualności.