I  N  D  I  V  I  D  U  A  L DOM  J A K O  SYSTEM

W R A T I S L A V I A HOUSE

Opublikowano 2015-10-20
W R A T I S L A V I A HOUSE

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego projektu domu, który zlokalizowany będzie na wrocławskim Zaciszu, który wpisuje się w lokalizację najważniejszych obiektów wrocławskiego modernizmu na terenie Wielkiej Wyspy. Trudno o lepszy kontekst urbanistyczno-architektoniczny. Zamysłem było zaprojektowanie budynku nowoczesnego i komfortowego pod względem funkcjonalnym, odwołującego się do ducha modernizmu.

Obszerną relację graficzną z projektu możecie obejrzeć tu: http://www.jabraa.pl/projekt/96.html

Dwukondygnacyjny budynek z płaskim dachem zaprojektowano na planie prostokąta, wpisując się w parametry długiej, wąskiej działki, na której zaaranżowany jest miejski intensywny ogród. Lokalizację garażu dwustanowiskowego przewidziano w podziemnej części budynku żeby wykorzystać maksymalnie potencjał drogiej, miejskiej nieruchomości, której obszar w największym stopniu ma być przeznaczony pod rekreacyjną zieleń. Na powierzchni mieszkalnej nieco ponad 300 m2 zaplanowano wygodną przestrzeń dla pięcioosobowej rodziny, która na parterze zawiera pomieszczenia kuchni, jadalni, salonu, gabinetu, łazienki, pom. techniczne, natomiast piętro stanowią 3 sypialnie, łazienka, garderoba oraz sypialnia rodziców z garderoba, łazienką i tarasem. Poszczególne pomieszczenia są przestronne i dobrze doświetlone dużymi przeszkleniami, które otwierają wnętrza domu na ogród od strony wschodniej i południowej. W centralnej części budynku, od strony południowej zaprojektowano niewielkie patio. Przewidziano w nim ekspozycję zieleni, która wypełni i ożywi wnętrza domu i w ten sposób jeszcze bardziej zbliży ich mieszkańców do natury w intensywnej strukturze urbanistycznej miasta.

Oszczędna forma budynku wykończona jasno-szarą fasadą z płyty włókno-cementowej będzie otoczona wysoką zielenią. Ażurowe ogrodzenie od frontu umożliwi prezentację charakteru formy budynku, który jednak w pełnej odsłonie można zobaczyć z wnętrza posesji od strony ogrodu.